Nedēļas nogalē, Nīderlandes pilsētā Gemertā tika aizvadīts pirmais šīs valsts čempionāta posms motokrosā, kurā startēja arī ”Motosports RT” komandas sportists Rainers Žuks. Raineram Žukam starts MX125 klasē bija debija tik […]

2015. gada sezonas sākums Nīderlandes čempionātā!

Nedēļas nogalē, Nīderlandes pilsētā Gemertā tika aizvadīts pirmais šīs valsts čempionāta posms motokrosā, kurā startēja arī ”Motosports RT” komandas sportists Rainers Žuks.

Raineram Žukam starts MX125 klasē bija debija tik augsta mēroga sacensībās ar 125cm3 klases motociklu. 55 sportistu konkurencē, starp kuriem arī liela daļa šīs klases ātrākie pasaules jaunieši, Rainera pirmais uzdevums bija kvalificēties starp labākajiem 40, kas nodrošināja dalību finālbraucienos. Milzīgajā konkurencē, kas valda šajā klasē, šis uzdevums nemaz nebija viegls, taču Rainers ar to galā tika, neskatoties uz uztraukumu, kas raksturīgs pirms pirmajiem tik augsta mēroga startiem. Kvalifikācijā tika izcīnīta 39.vieta, kas garantēja dalību abos finālbraucienos.

Pirmais starts Žukam padevās samērā labs un visa brauciena garumā notika smaga cīņa par ieskaites punktiem. Finišs tika sasniegts 29.vietā, taču pozitīvā ziņa bija tā, ka brauciena laikā apļu laiki bija stabili un pat tika uzlaboti uz brauciena beigām. Otrais starts Raineram neizdevās un brauciens tika uzsākts no pēdējās vietas, taču vairākus konkurentus izdevās apsteigt, brauciena vidū sasniedzot 28.pozīciju. Taču tad tika piedzīvots visai smags kritiens, vairāki braucēji to izmantoja un Raineru apsteidza, kas finišā jaunajam sportistam deva 32.vietu.

Kā pastāstīja ”Motosports RT” komandas vadītājs Fīlips Kempelis, tad pirms šī posma izvirzītie uzdevumi ir izpildīti un atliek gatavoties nākamajam posmam, kurš 29.martā norisināsies Hallē. Bija plānots, ka šajā posmā MX125 klasē dalību ņems arī Rainera komandas biedrs Kārlis Kalējs, taču treniņnometnē Itālijā tika gūts savainojums, dēļ kura jāizlaiž gan šis, gan arī nākamais posms.

Nīderlandes čempioni šogad tiks noskaidroti septiņu posmu summā un kā minējām, tad nākamais posms pēc divām nedēļām – 29.martā.

Lielu paldies vēlamies teikt visiem Rainera atbalstītājiem, bez kuriem šis sagatavošanās process pirms sezonas nebūtu bijis iespējams:

Viesu nams Kalnozoli, Liepavoti, Madonas novada dome, Autorepublika, GT Autogroup, Acerbis, veikalam Motosports, Michelin, Green Suspension, Vertex, Lazer, Sarkaņu pagasta padome, Decallab un Effortsports.

Tags: