Aicinājums

Biedrība "MOTOSPORT RACING TEAM" sadarbībā ar Lietuvas sporta klubu "PORTERIS", un Latvijas sporta klubu “ELKŠŅI” īsteno sociālu jauniešu izglītojošu projektu, kas saņēma Eiropas Savienības atbalstu, Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros.

Projekts „WINGS FOR START” tika uzsākts 2010. gada 01. oktobrī un kopš tā brīža ir uzsākts darbs, iesaistoties gan motosporta ekspertiem, gan speciālistiem kā arī uzsākta sadarbība ar skolām kā arī bērnu namiem.

Projekta mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar sportisku dzīvesveidu, visiem jaunajiem interesentiem tiks dota iespēja klātienē iepazīt motosportu un pašiem izbaudīt sportista dzīvi, ar fiziskās sagatavotības treniņiem un braukšanu ar motociklu. Projekta viena no pamatnostādnēm ir informēt jauniešus, ka sports un tajā skaitā motosports ir lieliska alternatīva bezdarbībai, rādot motivācijas piemērus nosakot mērķus un kā tos sasniegt. Projektā tiks piedāvāts, sākt nodarboties ar sportu, uzlabot savu fizisko stāvokli, uzlabot veselību un, kas zina, varbūt arī tieši kāds no iesaistītajiem bērniem kļūs par nākamo talantīgo motosportistu. Projekta īstenošanā tiks iesaistīti arī bērnu vecāki, vairāki treneri un eksperti, tiks popularizēts sportisks dzīvesveids, stāstīts par pareizu fizisko treniņu aizvadīšanu, par tehniskajām niansēm, kā arī demonstrēta pareiza un droša braukšana. Pēc eseju konkursa ieviešanas 70 skolās, plānotas aktivitātes atsaucīgākajās 10 skolās Latvijā un 14 Lietuvā, kā arī 3 bērnu namos Latvijā un 4 Lietuvā.

Visas tās skolas un bērnu namus, kuras mūsu piedāvājums ir ieinteresējis, un kuri vēlas, lai jaunieši piedalītos eseju konkursā par tēmu „Kādēļ es varētu kļūt par motosporta talantu?” un satikt projekta komandu kopā ar slaveniem motobraucējiem savā skolā vai bērnu namā, aicinām sazināties ar mums. Uz visām izvēlētajām skolām brauks mūsu eksperti, kuri bērniem stāstīs par drošu un pareizu nodarbošanos ar motosportu, bērni varēs apskatīt sportistu motociklus.

Bērni saņems izglītojošu un motivējošu materiālu (dāvanas), kas piesaistīs jauniešu interesi sportiskam dzīvesveidam. Bērni varēs uzdot sev interesējošos jautājumus ekspertiem – sportistiem, kuri jau ir sasniegušas pašas augstākās virsotnes, piedalījušies Pasaules un Eiropas motosporta čempionātos. Piem., vairākkārtējs Dakāras rallija reida dalībnieks Jānis Vinters, daudzkārtējs Baltijas čempions enduro un endurokrosā Lauris Ermanis, daudzkārtējs Latvijas čempions motokrosā Leons Kozlovskis, vairākkārtējs Latvijas čempions motokrosā un pasaules čempionāta dalībnieks Fīlips Kempelis un citi Latvijā slaveni motosportisti.

Visās šajās iestādēs tiks organizēti otrā līmeņa eseju konkursi, kur atsaucīgāko skolas un bērnu namu eseju autori konkursa kārtībā, tiks izraudzītas turpmākai sadarbībai, apmeklējot motosporta sacensības un nometnes. Jauniešiem svarīgākais notikums būs motosporta nometnes, uz kurām tiks atlasīti paši labākie eseju rakstītāji, kuri varēs 5 dienās piedalīties motosportista treniņa procesā, ekspertu uzraudzībā. Bērnu nama jaunieši, kuri būs visatsaucīgākie, visaktīvāk līdzdarbosies kopā ar ekspertiem tiks vesti uz motosporta sacensībām, lai klātienē varētu iepazīties ar šo sporta veidu. Projekta attīstība būs kā pamats jauniešu sportiskā dzīvesveida nostiprināšanai, attiecīgajos reģionos un radīs bāzi turpmākajai latviešu un lietuviešu sadarbībai piekopjot un veicinot sportisku dzīvesveidu, radot jauniešiem motivāciju arī dzīvē sasniegt augstākus mērķus.

Uzaicinām kopā ar mums piedalīties projektā un dot iespēju savas skolas bērniem iepazīt motosportu kā interesantu un fizisku sporta veidu.

Visas tās skolas un bērnunamus, kuras mūsu piedāvājums ir ieinteresējis, un kuri vēlas piedalīties eseju konkursā par tēmu „Kādēļ es varētu kļūt par motosporta talantu?”, kā arī pēc tam vēlās redzēt projekta komandu pie sevis, tad lūdzam sazināties ar mums.


Par detalizētāku informāciju un sadarbību lūdzu kontaktēties ar biedrības "MOTOSPORTS RACING TEAM" vadītāju – Lauri ERMANI Tel.29460728, e-pasts: lauris@motosport-baltic.eu

Pasta adrese ESEJU KOKURSAM: Dzelzavas 51a, Rīga, LV-1084