Vakar Taizemē tika noskaidroti pasaules motokrosa čempionāta otrā posma uzvarētāji MX2 un MXGP klasēs un par tiem kļuva KTM rūpnīcas komandas braucēji un pērnā gada titula īpašnieki Džefrijs Herlings un […]

Aizvadīts otrais pasaules čempionāta posms

Vakar Taizemē tika noskaidroti pasaules motokrosa čempionāta otrā posma uzvarētāji MX2 un MXGP klasēs un par tiem kļuva KTM rūpnīcas komandas braucēji un pērnā gada titula īpašnieki Džefrijs Herlings un Antonio Kairoli. Kā ierasts, uz starta izgāja arī Latvijas sportisti Matīss Karro, Augusts Justs un Roberts Justs.
 
MXGP klasē pirmais brauciens neveiksmīgs, angļu komandu ”Wilvo Forkrent KTM” pārstāvošajam Karro – brauciena sākumā saķeršanās ar konkurentu, kritiens un tam sekojoša izstāšanās. Labāk veicās ”Latvia Husqvarna Racing” sportistam Augustam Justam, kurš brauciena laikā cīnījās par vietām otrā desmita vidū, bet finišēja 17.pozīcijā. Arī otrajā braucienā A.Justs sasniedza identisku rezultātu, bet Matīss Karro spēja izcīnīt 13.vietu. Šāds sniegums abiem latviešiem ļāva posmā izcīnīt pa astoņiem ieskaites punktiem, kas posma kopvērtējumā deva 17.vietu Karro un 18.vietu Justam.
 
MX2 klasē cīņā ar konkurentiem devās ”Latvia Husqvarna Racing” sportists Roberts Justs. Pirmajā braucienā izcīnīta 21.vieta neļāva tikt pie vērtīgajiem kopvērtējuma ieskaites punktiem, bet otrajā sniegums daudz labāks – 15.vieta finišā, kas ļāva izcīnīt sešus punktus un 20.vietu divu braucienu summā.
 
Roberts Justs: ”Jāsāk ar to, ka šis fiziski bija ļoti grūts posms – milzīgais karstums, kas valdīja Taizemē, ietekmēja arī manu rezultātu. Pirmajā braucienā startā biju ap 20.vietu, temps bija samērā labs, taču jau brauciena vidū, dēļ svelmainā karstuma, sākās problēmas. Brīžiem bija tā, ka melns gar acīm ”griezās” un brauciena otrajā pusē samazināju tempu – finišā 21.vieta.
 
Otrais brauciens jau bija daudz labāks. Devītajā aplī apdzinu angli Pokoku un izvirzījos 14.vietā, sāku jau no viņa atrauties, bet tad mazliet nepaveicās – kādā līkumā ”guldot” motociklu, ar ātruma pārslēgu aizķēru akmeni, ieslēdzās neitrālais pārnesums un tam sekoja loģisks kritiens. Kritiens maksāja aptuveni 10 sekundes, anglis man bija garām un atlikušajā braucienā mēģināju viņu noķert. Pēdējā aplī tas gandrīz izdevās, bet pats pieļāvu mazu kļūdiņu un finišēju 15.vietā. Kopumā otrais brauciens bija labs un visa brauciena laikā spēju uzrādīt vienmērīgu ātrumu, pirmspēdējā aplī sasniedzot otru labāko apļa laiku. Mazliet ir vilšanās par pirmo braucienu, bet kopumā posms vērtējams kā labs.

Jāatzīmē, ka šis posms bija ļoti grūts ne tikai sportistiem, bet arī komandām un mehāniķiem. Gribu uzteikt mūsu komandas darbu, kura darbojās lieliski. Īpašs paldies ”mehiem”, kuriem nācās saskarties ar dažām organizatoru neizdarībām, bet viņi lieliski tika ar visu galā.”