Pēdējos gados Latvijas solo klašu motokrosisti, visbiežāk – jauniešu un junioru klasēs, Latvijas sporta līdzjutējus priecējuši ar labiem rezultātiem. Matīss Karro un Pauls Jonass izcīnījuši pasaules čempionu titulus, Tomass Šileika […]

Divpadsmitgadīgais Freimanis pārsteidz motokrosa pasauli

Pēdējos gados Latvijas solo klašu motokrosisti, visbiežāk – jauniešu un junioru klasēs, Latvijas sporta līdzjutējus priecējuši ar labiem rezultātiem. Matīss Karro un Pauls Jonass izcīnījuši pasaules čempionu titulus, Tomass Šileika šogad divreiz kāpis uz goda pjedestāla Eiropas čempionāta posmos… Lielākā daļa sporta līdzjutēju šos uzvārdus noteikti būs kaut reizi dzirdējusi, taču vai viņiem ir kāda nojausma, kas ir Kristiāns Freimanis – par to māc šaubas. Kristiāns Freimanis – 12 gadus vecs sportists no Vecpiebalgas, kurš pirms nepilnām divām nedēļām Somijā – Eiropas čempionāta finālposmā 65cm3 klasē, pārsteidza ne tikai Latvijas motokrosa sabiedrību, bet arī lielu daļu konkurentu no ”vecā” kontinenta – divu braucienu summā izcīnīta 5.vieta, Eiropas 40 labāko šīs klases jauniešu konkurencē.

Kristiāns, kurš šogad pārstāv motoklubu ”Motosports RT”, līdzīgi kā daudzi citi jaunieši, ar motokrosu sāka nodarboties, jo kāds jau to viņa ģimenē bija darījis pirms tam – šajā gadījumā vecākais brālis Mārcis. Mantojumā saņemts pirmais mocītis, un atlika vien sēsties pie ”ragiem”… Kopš pirmā izbrauciena pa lauku sētu, līdz 5.vietai Eiropā aizritējuši jau četri gadi. Motokross vairs nav tikai ģimenes aizraušanās, bet nu tam tiek pieiets profesionāli – regulāri treniņi, režīms, pareiza ēšana – viss kā pie profesionāļiem. Šajā sezonā Kristiānu trenē viens no aizvadīto gadu labākajiem Latvijas motokrosistiem Augusts Justs, kurš pats mazliet atlicis malā savu sportisko karjeru, un pievērsies trenera darbam. Pirmās pazīmes liecina, ka šī sadarbība izvēršas veiksmīga, jo, kā novērtējuši pietuvināti cilvēki komandā un ģimenē, Kristiāna rezultāti ir progresējuši, kas dod stimulu trenēties vēl vairāk, un rod pārliecību trasē.

Jautāts, vai nostājoties ar Eiropas labākajiem vienaudžiem pie vienas barjeras nav pārāk liels respekts pret tiem, Kristiāns atbild: ”Protams, nenoliegšu, ka zināms respekts bija, jo bija braucēji ar kuriem pie vienas barjeras vēl nebiju stāvējis, un kuriem ir jau zināmi sasniegumi pasaules mērogā. Bet bija zēni, ar kuriem biju cīnījies jau dažos Austrumeiropas posmos, un zināju, cik spēcīgi braucēji viņi ir. Ar vienu no konkurentiem kopā bijām treniņnometnē Spānijā.”

Eiropas čempionāts ir aizvadīts, bet priekšā vēl gada svarīgākie mači – pasaules čempionāts Beļģijā augusta vidū pulcēs gandrīz simts labākos pasaules 65cm3 klases sportistus. Kristiāns par gatavošanos saka: ”Pasaules čempionātam gatavojamies cītīgi, gan braucam ar moci, gan notiek fiziskie treniņi. Augusts cenšas piemeklēt trases ar tādiem segumiem, kas kaut cik līdzinātos Beļģijas trasei.”

Jautāts par mērķiem, kurus gribētu sasniegt pasaules čempionātā, mazais piebaldzēns atbildē ir izvairīgs: ”Par sasniegumiem vēl pāragri runāt, jo brauciena rezultātus nekad nevar prognozēt un jāņem vērā, ka konkurence būs vēl spēcīgāka kā eiropas čempionātā.”

Fantāzijai vaļa tiek dota, kad jautājam par uzvarām, ko gribētu izcīnīt, kad būs pieaudzis? Šeit Kristiāns atbild ļoti pārliecinoši: ”Gribu uzvarēt Nāciju motokrosā ar Latvijas izlasi!”

Tā kā Nāciju motokross ir valsts izlašu sacensības, tad nevaram nepajautāt, kurus Latvijas sportistus Kristiāns redz kā savus komandas biedrus nākotnē, kad šī uzvara tiks izcīnīta? Atbilde prasa nelielu pārdomu mirkli, pēc kura tiek nosaukti Paula Jonasa, Tomasa Šileikas, Rainera Žuka un Patrika Ūzula vārdi. Apņēmīgi un drosmīgi – atliek vien vēlēt, lai jaunā sportista sapņi piepildās!

Pasaules čempionātā, kurš 9. un 10.augustā norisinasies Beļģijā, Kristiāns būs vienīgais Latvijas pārstāvis 65cm3 klasē. 85cm3 klasē Latviju pārstāvēs Rainers Žuks, Ralfs Edgars Ozoliņš, Valters Logins un Artjoms Trofimovs, bet 125cm3 klasē Tomass Šileika, Kristers Drevinskis un Ingars Asma.

Tags: