Pirms 2010. gada sezonas komanda Motosports – Elkšņi tika uzskatīta par vienu no galvenajiem favorītiem uz uzvaru „Battery Superkauss” seriālā, jo komandas sastāvā bija tādi sportisti kā Fīlips Kempelis, Ivo […]

Fīlips Kempelis: Mērķis tikai viens

Pirms 2010. gada sezonas komanda Motosports – Elkšņi tika uzskatīta par vienu no galvenajiem favorītiem uz uzvaru „Battery Superkauss” seriālā, jo komandas sastāvā bija tādi sportisti kā Fīlips Kempelis, Ivo Šteinbergs, brāļi Justi un citi laba līmeņa motokrosa meistari. Diemžēl, sezona izvērtās tā, ka nevienam no šiem sportistiem neizdevās tās laikā parādīt savu labāko sniegumu. Sportisti iedzīvojās nopietnās traumās, kā arī radās citas problēmas. „Battery Superkauss” sezonai noslēdzoties galvenajiem favorītiem nācās samierināties ar izcīnīto 3. vietu kopvērtējumā šajā seriālā, bet individuāli labāko sniegumu uzrādīja Augusts Justs, kurš kopvērtējumā ierindojās 3. vietā MX Pro klasē. Šobrīd jau varam redzēt pēc komandas sportistu reģistrācijas ailēm, ka tās vadība ir izdarījusi secinājumus un bez tās ierastajiem līderiem brāļiem Justiem, komandai arī ir piesaistīts šī seriāla uzvarētājs Kvadri Pro klasē Imantas Tamuliunas. Kā apgalvo komandas vadītājs, tad komandas komplektēšana vēl ir procesā, un viņi cer, ka izdosies vienoties vēl arī ar citiem labiem Pro līmeņa sportistiem. Viennozīmīgi, šī komanda būs viens no galvenajiem spēlētājiem, kura 2011. gada sezonā cīnīsies par vērtīgo „Battery Superkauss” titulu, līdz ar to izjautājām komandas vadītāju Fīlipu Kempeli par komandas plāniem gaidāmajā sezonā.

Kā komandai aizrit gatavošanās process?
Ar sagatavošanos procesu gaidāmajai sezonai viss norit veiksmīgi, protams, kā jau tas mēdz gadīties, ir arī kaut kādas aizķeršanās, bet puslīdz viss notiek, kā ieplānots. Mēs ar lielu nepacietību gaidām sezonas sākumu, kad varēsim beidzot arī Latvijā sākt piedalīties motokrosa sacensībās.

Kādi secinājumi pēc aizvadītās sezonas par komandas startiem un stratēģiju šim gadam?
Pirms 2010. gada sezonas mūsu komanda motokrosā bijā kā jaunpienācējs, kā arī „Battery Superkauss” seriālā pirmajā gadā nebijām piedalījušies. Tas nenozīmēja, ka mums nebija savi mērķi, ko vēlējāmies īstenot. Diemžēl dzīvē viss nenotiek, kā ir iepriekš plānots, it sevišķi tādā tehniskā un ātrā sporta veidā kā motokross, kur neko tiešām nevar prognozēt. Tāpēc nevaram apgalvot, ka izdevās realizēt savus mērķus, bet galvenais, ka guvām nepieciešamo pieredzi. Šogad jau balstoties uz pagājušās sezonas atziņām zināmas lietas mūsu komandā ir pamainītas. Galvenais secinājums, pie kā mēs nonācām, ka „Battery Superkauss” komandu kopvērtējumu, galvenokārt, izšķīra tikai un vienīgi Kvadri PRO klašu sportisti, un tāpēc šogad arī cenšamies piesaistīt labus sportistus šai klasei, kas daļēji arī ir izdevies. Noteikti, patīkami ir tas, ka punktu sistēma tika izmainīta šai klasei, un tas tagad dos lielākas iespējas arī pārējām klasēm piedalīties rezultāta veidošanā. Komandas sastāvs daļēji ir nokomplektēts. Šobrīd veicam pēdējās pārrunas ar sportistiem, kuri vēl varētu pievienoties mūsu komandai. Salīdzinoši ar iepriekšējo gadu, šajā sezonā iespēju robežās centīsimies palīdzēt mūsu jaunajai maiņai – 65cc un 85cc klašu sportistiem kā arī jaunajiem un perspektīvajiem kvadru klases sportistiem. Ir arī sagaidāmas šādas tādas izmaiņas PRO klašu sportistu sastāvā, bet par to plašāk informēsim, kad būsim 100% pabeiguši komandas komplektēšanu.

Kāds ir Jūsu vadītās komandas viedoklis par motokrosistu kustībām pēc „Battery Superkauss” aktīvās rosības šajā tirgus nišā?
Savā ziņā ir mainījusies situācija šajā lauciņā, un tas ir pilnīgi normāli. Lai komanda savā paspārnē iegūtu labu sportistu, kurš ir spējīgs iedot tai daudz vērtīgus punktus, viņam arī ir jāsaņem pienācīgs atalgojums. Tikai pie mums ir izveidojusies situācija, ka šīs vēlmes izsaka pilnīgi visi, pat tādi, kuri vēl ir tikai ceļā uz šīm augstajām virsotnēm. Gribu ar to pateikt, ka sportists, kurš ir šī brīža TOP braucējs var atļauties prasīt attiecīgu atalgojumu, bet to nekādā ziņā nevajadzētu darīt tādiem sportistiem, kuri sevi vēl nav apliecinājuši sevi kā TOP līmeņa sportistus. Ir bijušas situācijas komplektējot komandu gaidāmajai sezonai, ka sportisti paši piedāvā savas kandidatūras un izrāda vēlmi startēt no mūsu komandas, un tad seko pirmais jautājums: „Ko Jūs man par to dosiet?”. Šādi jautājumi rada uzreiz pretreakciju, un ar tādiem pazūd vēlme turpināt sarunas.
Runājot par „Battery Superkauss” seriālu kopumā – pateicoties šim seriālam, motokross kļūst ar katru gadu arvien populārāks, par to daudz tiek runāts, rakstīts medijos, sportistu vidū tas iegūst arvien lielāku popularitāti. Par šo seriālu sāk interesēties arī no kaimiņu valstīm, un tas nozīmē, ka interese ir, un tātad arī šis sporta veids attīstās. Gribētos novēlēt, lai arī turpmāk tikpat veiksmīgi turpinās attīstība un izdodas viss tas, kas iecerēts.

Kādu ceļu redzat komandas kodola veidošanai nākotnē?
Vēlamies pamatsastāvu veidot no saviem sportistiem ar kuriem redzam iespējas sadarboties ilgstoši, un jauniešiem, kurus šobrīd esam piesaistījuši mūsu komandai. Protams, neapgalvojam, ka nepiesaistīsim nevienu leģionāru, jo Latvijā diemžēl Pro līmeņa sportistu ir tik cik ir, tāpēc mums liekas interesantāk piesaistīt kādu jaunu spēku „Battery Superkauss” seriālam, nevis pārvilināt kādu stipru braucēju no konkurentu komandas. Protams, stratēģiski tas būtu izdevīgāk.

Kuros seriālos būs redzami startējam Jūsu vadītās komandas sportisti un kuri būs galvenie starti komandai kopumā?
Kā galvenais starts komandai tiek izvirzīts „Battery Superkauss”. Tālāk – ir doma piedalīties Latvijas čempionātā ar Junioru komandu un dažiem PRO klases braucējiem. Vēl arī piedalīsimies lielākajās komerc sacensībās, kas norisināsies Baltijā. Tāpat arī daži no komandas cīnīsies Enduro un Enduro krosa sacensībās. Mūsu komandai vasara būs sacensībām bagāta, un domāju, ka katrā nedēļas nogalē kaut kur pie starta redzēsiet kādu sportistu ar „Motosports – Elkšņi” kreklu.

Kādus mērķus komanda ir nospraudusi šai „Battery Superkauss sezonai?
Mērķis sezonai ir tikai viens – ir jācīnās par uzvaru šajā seriālā. 2010. gadā TOP 3. rezultātu sasniedzām, nākamais solis ir tikai uzvara, tādēļ par to arī cīnīsimies.

Kāds ir Jūsu viedoklis, kāpēc ir vērts apmeklēt un piedalīties „Battery Superkauss” sacensībās?
Šajās sacensībās piedalās ātrākie Baltijas sportisti, un līdz ar to cīņas trasē ir no pirmās līdz pēdējai sekundei, kuras brīžam ir pat asas un sportisti pielieto visus iespējamos paņēmienus, lai tik izcīnītu uzvaru. Skatītājiem šis seriāls viennozīmīgi ir interesantākais no motosporta paveidiem, jo nevienā citā motosporta veidā nav tik liela kontakta cīņa un tik daudz apdzīšanu.

Kam Jūs vēlētos pateikties par finansiālo atbalstu Jūsu komandai?
Vēlamies pateikt lielu paldies par atbalstu tādām kompānijām kā: TMB Motors; GT AutoGroup; veikalam „Motosports”; Elkšņi; veikalam „Vilders”; Olymp Sports; XPro; High5 un Izturībai.lv.

Tags: