31. maijā un 1. jūnijā Latvijas mototrasē Stelpē norisinājās trešais Ziemeļu zonas Eiropas čempionāta posms 65cc un 85cc klasēm, kā arī tā pat kā Lietuvā arī Stelpē notika sacensības citām […]

Motosports RT braucēji turpina priecēt Eiropas čempionātā

31. maijā un 1. jūnijā Latvijas mototrasē Stelpē norisinājās trešais Ziemeļu zonas Eiropas čempionāta posms 65cc un 85cc klasēm, kā arī tā pat kā Lietuvā arī Stelpē notika sacensības citām motociklu klasēm, kuras cīnījās par BMA tituliem un Vecumnieku Novada kausu.

Tieši tā pat kā pirms nedēļas arī Stelpē ierindā uz Eiropas čempionāta startiem bija visi tie paši komandas sportisti, kuri jau startēja Lietuvā.

65cc klasē, lai arī ar dažnedažādām tehniskām likstām gan sestdien, gan arī svētdien cīnījās šīs klases viens no favorītiem Kristiāns Freimanis, kurš arī pārstāv mūsu motoklubu, spēja abos braucienos finišēt 2. vietā, kas arī posma kopvērtējumā Kristiānu ierindoja 2. vietā. Pats sportists ar savu sniegumu, protams, nebija visai lielā sajūsmā, tomēr atzina, ka šoreiz Krievijas sportists, kurš sacensībās uzvarēja bija pārāks.

85cc klasē uz starta līnijas stājas trīs Motosports RT komandas braucēji – Rainers Žuks, Ralfs – Edgars Ozoliņš un Guntars Baumgarts.
Lai gan atšķirībā no Lietuvas sacensībām, kur Raineram starti bija pagalam neveiksmīgi, šoreiz abos startos viss izdevās ļoti labi un bija dotas visas iespējas pacīnīties arī par uzvaru. Diemžēl šoreiz mājas trases faktors īsti nepalīdzēja, kā arī jāatzīst, ka Igaunijas braucējs Andreas Hiiemagi bija pārliecinošāks par saviem spēkiem. Raineram pa braucieniem 2. un 4. vieta, kas posma kopvērtējumā deva 3. vietu. Labas sacensības aizvadīja arī Ralfs – Edgars Ozoliņš, kurš parādīja savu raksturu un cīnījās līdz pat finiša karogam, pēdējos metros apsteidzot vēl pa kādam braucējam. Ralfam pa braucieniem divas 10. vietas, un kopvērtējumā arī 10. vieta, kas priekš pirmās sezonas 85cc klasē ir noteikti ļoti labs sniegums. Guntaram Baumgartam abos braucienos izdevās izcīnīt ieskaites punktus finišējot 15. un 17. vietā, kas posma kopvērtējumā sportistu ierindoja 17. vietā.

Ziemeļu zonas Eiropas čempionāta kopvērtējumā 65cc klasē Kristiāns ieņem 2. vietu, kas ir ļoti labs rādītājs, ņemot vērā, ka tika izlaists pirmais posms. 85cc klasē arī mūsu braucēji iepriecina, un Rainers atrodas 5. vietā, bet Ralfs 9. vietā, savukārt Guntars ierindojas 25. vietā.
Atgādināsim, ka katras klases pirmais TOP10 kvalificējas galvenajam FINĀLAM, kas šogad norisināsies Somijā, kopā ar MXGP un MX2 klasēm, kur no katras Eiropas zonas (kopā 4 zonas), satiksies labākie 10 braucēji.

MX50 klasē piedzīvojumiem bagāts izrādījās pirmais brauciens Jānim Kubuliņam, kurš atrodoties vadībā lielāko brauciena daļu, pēdējos apļos pieļāva muļķīgu kļūdu un pakrita, kā rezultātā zaudēta uzvara braucienā. Tomēr Jānis pēc brauciena bija apmirināts, arī ar otro vietu, jo kā daudziem tas ir zināms, Jānis tikai nesen ir atgriezies trasē, no sezonas sākumā gūtas rokas traumas. Otrajā braucienā Jānim kā no starta tā līdz finišam arī stabila otrā vieta un Vecumnieku novada kausā arī izcīnīta 2. vieta.

MX2 Junioru klasē, mūsu komandas krāsas pārstāvēja Kārlis Kalējs, kuram, protams, cīnīties pirmajā sezonā ar 125cc motociklu ar MX2 klases braucējiem ir visnotaļ pagrūti, tomēr Kārlis nostartēja ļoti atzīstami, un braucienos finišējot divas reizes 7. vietā arī kopvērtējumā izcīnīja 7. vietu.

Tags: