2014. gada sezonā ”Motosports RT” komanda startēja Latvijas čempionātā, Latvijas kausa izcīņā, kā arī ”Monster Energy Superkauss” seriālā, bet vairāki sportisti piedalījās starptautiska mēroga sacensībās un aizstāvēja Latvijas izlases godu […]

”Motosports RT” Superkauss sezonu noslēdz ceturtajā vietā

2014. gada sezonā ”Motosports RT” komanda startēja Latvijas čempionātā, Latvijas kausa izcīņā, kā arī ”Monster Energy Superkauss” seriālā, bet vairāki sportisti piedalījās starptautiska mēroga sacensībās un aizstāvēja Latvijas izlases godu pasaules un Eiropas čempionātos. Šajā rakstā atskats uz ”Superkauss” seriālu, kurš noslēdzās 8.septembrī ar finālposmu Saldū.

Seriāla ”Superkauss” ieskaitē komandu vertējumā tika izcīnīta ceturtā vietā, kas kopumā vērtējams kā labs rezultāts, jo ne visos posmos komanda varēja startēt optimāli labākajā sastāvā, kas skaidrojams ar starptautisko sacensību un ”Superkauss” posmu pārklāšanos. Par sudraba laureātu ”Junioru” klasē kļuva Rainers Žuks, kaut nestartēja visos posmos. Rainers trīs posmos izcīnīja uzvaras, bet vienā kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Ralfs Edgars Ozoliņš sezonu noslēdza augstajā 4.vietā, Guntaram Baumgartam 10.vieta, bet 20.vieta, startējot tikai vienā posmā Kristiānam Freimanim.

”Jauniešu” klasē ”Motosports RT” krāsas pārstavēja Edgars Rutkis, kuram salīdzinoši maza pieredze šādā konkurencē, taču sezonas gaitā rezultāti arvien uzlabojās, kas noslēgumā ļāva ieņemt 8.vietu 57 braucēju konkurencē. ”Superkauss” Kandavas posmā komandu pārstāvēja igaunis Hendrik Talviku, kurš kļuva par posma uzvarētāju, bet sezonas kopvērtējumā ieņēma 24.vietu.

”Kvadru” klasē komandu ”Superkauss” seriālā pārstāvēja divi sportisti – Kristaps Veinbergs un Dairis Virkstenis. Diemžēl nepatīkami sezona sākās Kristapam Veinbergam, kurš uz pirmo posmu ieradās slims, un paaugstināta temperatūra liedza viņam iespēju iziet uz starta. Divi izlaisti iebraucieni pamatīgi sarežģīja iespējas pacīnīties par goda pjedestālu sezonas kopvērtējumā. Pārējos četrus posmus Kristaps nostartēja ļoti labi, bet finālposmā Saldū spēja izcīnīt augsto otro vietu. Ja ne slimība, kas liedza startēt pirmajā posmā, droši varam apgalvot, ka Veinbergs sezonas izskaņā būtu izcīnījis kādu no godalgotajām vietām, bet šoreiz jāsamierinās ar piekto rezultātu kopvērtējumā. Dairim Virkstenim kopvērtējumā 8.vieta, taču arī viņa rezultāts varēja būt labāks, ja vien tehnikas defekta dēļ nenāktos izlaist Kandavas posmu.

Prestižākajā ”MX Pro” klasē visaugstāko – 9.vietu sezonas kopvērtējumā izcīnīja Tanels Leoks, kurš kopā startēja trijos no pieciem posmiem, divos no tiem izcīnot uzvaras. 11.vietu ieņēma Nikijs Platkevičs, 19.vieta igaunim Andero Lusbo, 24.vieta lietuvietim Rukštelam, bet brāļiem Justiem – attiecīgi 27.vieta Augustam un 28.vieta Robertam. Jāatzīmē, ka Roberts startēja tikai vienā posmā, bet Augusts ieskaites punktus izcīnīja Valmierā, uz starta izgāja arī Saldus finālposmā, taču pievīla tehnika jau pirmā brauciena vidū, un nākamajos divos braucienos vecāko no brāļiem uz starta vairs neredzējām.

”Senioru” klasē kā vienīgais komandas pārstāvis divos posmos piedalījās lietuvietis Karaliunas, kuram sezonas noslēguma tabulā izcīnīti 88 punkti, kas deva 17.vietu.

Komanda izsaka pateicību visiem sportistiem par iegultīto darbu un cīņassparu, sponsoriem par atbalstu un faniem par uzticību daudzu gadu garumā.