Vakar un aizvakar, 24./25. Maijā norisinājās Eiropas čempionāta zonas posms, kurš tika aizvadīts Lietuvā, Pakruojis motokrosa trasē. Uz šīm sacensībām ļoti kuplā skaitā bija devušies arī mūsu komandas braucēji – […]

Nedēļas nogale Eiropas čempionātā Lietuvā

Vakar un aizvakar, 24./25. Maijā norisinājās Eiropas čempionāta zonas posms, kurš tika aizvadīts Lietuvā, Pakruojis motokrosa trasē. Uz šīm sacensībām ļoti kuplā skaitā bija devušies arī mūsu komandas braucēji – Kristiāns Freimanis piedalījās 65cc klasē, savukārt Rainers Žuks, Ralfs – Edgars Ozoliņš un Guntars Baumgarts 85cc klasē. Paralēli Eiropas čempionātam, sacensībās piedalījās arī 50cc un 125cc klases sportisti, kas sacentās par BMA čempionāta tituliem. No Motosports RT komandas pie starta barjeras šajās klasēs stājās Jānis Kubuliņš 50cc klasē, savukārt 125cc klasē Kārlis Kalējs.

Jau dodoties uz sacensībām, bija skaidrs, ka laika prognozes priekš sportistiem būs visai apgrūtinošas, jo prognozēts tika, ka termometra stabiņš abās divās dienās būs ap +30 grādiem, kas , protams, priekš jaunajiem braucējiem bija vēl viens papildus faktors ar kuru cīnīties braucienu laikā.

65cc klasē, nevienam pilnīgi nekādas cerības neatstāja Kristiāns, kurš abos braucienos lieliskā stilā no pirmā līdz pēdējam aplim abos braucienos bija ļoti pārliecinošs līderis, un izcīnītās divas uzvaras priekš paša sportista bija ļoti labs pārliecināšanās faktors pār saviem spēkiem, lai turpinātu darbu tālāk svarīgākajām sacensībām šajā sezonā.

85cc klasē, galīgi neveicās Raineram, kurš pēc pirmās kvalifikācijas dienas arī tika uzskatīts par favorītu uz uzvaru, tomēr sacensību dienā savas korekcijas ieviesa veiksmes faktors. Abos divos startos Raineram priekšā krita cits Krievijas motobraucējs, kā rezultātā abi divi braucieni uzsākti no pilnīgi pēdējās vietas. Priecēja fakts, ka Rainers nepadevās un cīnījās līdz pat pēdējiem metriem, un pa braucieniem izcīnītās 4. un 3. vieta deva sportistam iespēju pirmo reizi savā karjerā kāpt uz goda pjedestāla 3. vietas pakāpiena kādā no Eiropas čempionāta zonas posmiem.

Ralfam – Edgaram Ozoliņam šīs varētu teikt, ka bija vienas no augstākā mēroga sacensībām, kurās braucējs ir piedalījies ar 85cc klases motociklu, ar kuru tika sākts braukt tikai starp sezonas periodā. Pa braucieniem Ralfs rādīja ļoti labu fizisko sagatavotību un pat pēdējos apļos spēja kāpināt tempu un apsteigt vairākus sportistus. Finišā Ralfs 9. un 11. vieta, kas kopvērtējumā sportistu ierindoja 10. vietā.

Motosports RT komandas trešais braucējs 85cc klasē Guntars Baumgarts arī abos braucienos izcīnīja ieskaites punktus, finišējot 16. un 19. vietā, kas posma kopvērtējumā deva 20. vietu.

BMA čempionāta ietvaros 50cc klasē, augsto trešo vietu izcīnīja Jānis Kubuliņš, pa braucieniem ierindojoties 2. un 3. vietā.

125cc klasē ļoti labas sacensības aizvadīja Kārlis Kalējs, kurš neskatoties pirms nedēļas gūtās mikro traumas bija ierindā, un cīnījās ar ļoti laba līmeņa sportistiem. Lai arī dalībnieku skaits bija pārsteidzoši mazs, tomēr visi braucēji bija ļoti laba līmeņa sportisti. Kārlim abos braucienos 5. vietas, kas arī kopvērtējumā sportistu ierindoja 5. vietā.

Nākamās sacensības jau pēc nedēļas Stelpē, kur norisināsies trešais Eiropas čempionāta zonas posms.

Tags: