Vakar Kataras nakts sacīkstē, kas norisinājās pie mākslīgā apgaismojuma, tika noskaidroti 2014.gada pasaules čempionāta pirmā posma uzvarētāji MX2 un MXGP klasēs. Uzvaru MX2 klasē, ne bez grūtībām izcīnīja Holandes ”brīnumbērns” […]

Pirmais pasaules čempionāta posms latviešiem samērā neveiksmīgs

Vakar Kataras nakts sacīkstē, kas norisinājās pie mākslīgā apgaismojuma, tika noskaidroti 2014.gada pasaules čempionāta pirmā posma uzvarētāji MX2 un MXGP klasēs. Uzvaru MX2 klasē, ne bez grūtībām izcīnīja Holandes ”brīnumbērns” un esošais čempiontitula īpašnieks Džefrijs Herlings, bet MXGP klasē divu braucienu summā triumfēja Gotjē Paulins, aiz sevis atstājot Maksimilianu Naglu un Antonio Kairoli.
 
Uz Kataru ar mērķi cīnīties par augstām vietām devās arī Matīss Karro(Wilvo Forkrent KTM) un Latvia Husqvarna Racing komandu pārstāvošie brāļi Augusts Justs un Roberts Justs.
 
Kvalifikācijas braucienos, kuri norisinājās piektdien, MXGP klasē Karro spēja izcīnīt 12.vietu, bet Augustam Justam 19.vieta. MX2 klases kvalifikācijas braucienā Roberts Justs finišēja 20.vietā.
 
MX2 klase. Pirmajā braucienā Roberts Justs pirmo apli veica 19.pozīcijā, bet otrajā aplī spēja pakāpties uz 16.vietu. Līdz brauciena beigām vienu vietu zaudēja un finišēja 17., izcīnot 4 punktus. Otrā brauciena lielāko daļu Roberts cīnījās par ieskaites punktiem, bet pāris apļus līdz beigām piemeklēja tehniska ķibele, kas neļāva braucienā ierindoties pirmajā divdesmitniekā. Posma kopvērtējumā izcīnītie četri punkti Robertam ļāva pirmo posmu noslēgt 20.vietā.
 
MXGP klase. Pirmā brauciena starts ne pārāk veiksmīgs padevās abiem latviešu sportistiem – Matīss pirmo apli noslēdza 17.vietā, bet Augusts trīs pozīcijas aiz Matīsa. Brauciena turpinājums izvērsās vēl sliktāks un abi latvieši bija spiesti izstāties tehnisku iemeslu dēļ – Karro motociklam problēmas ar dzinēju, bet Justa spēkratam ātrumkārbas defekts. Otrajā braucienā Augusts uz starta, diemžēl, neizgāja, bet Matīss piedzīvoja zvaigžņu mirkli – proti, ”izcēla” otrā brauciena startu un pirmajā līkumā iebrauca kā līderis. Līdz pirmā apļa beigām Matīsu apsteidza seši konkurenti, bet līdz astotajam aplim Karro turējās pirmajā desmitniekā, taču tad piedzīvoja kritienu, kurš atlikušajā brauciena daļā neļāva finišēt augstāk par 15.vietu. Posma kopvērtējumā Karro seši punkti un 19.vieta, bet Justs pirmo posmu noslēdza bez ieskaites punktiem.
 
Augusts Justs: Diemžēl, pirmais posms izvērtās ļoti neveiksmīgs – pats jutos labi, trase patika, bet šoreiz pievīla tehnika. Jāaizmirst un jāgatavojas nākamajam posmam Taizemē.
 
Roberts Justs: Kopumā ar sniegumu esmu apmierināts – pirmajā braucienā starts ne pārāk labs, bet tempu turēju labu, kas finišā ļāva izcīnīt 17.vietu. Otrajā braucienā starts daudz labāks, sākumā biju ap 12.vietu, tad atkritu līdz 18., kuru ilgi noturēju. Neilgi pirms brauciena beigām nokrita ātrumu pārslēgs un biju spiests braucienu turpināt ar vienu (2.) ātrumu. Skaidrs, ka tādā veidā punktus neizcīnīt.
 
Beigās jāatzīmē, ka Katarā norisinājās arī WMX jeb dāmu klases pirmais posms, kurā Latvijas pārstāve Samanta Josta izcīnīja 5 ieskaites punktus un 19.vietu.
 
Nākamais posms pēc nedēļas Taizemē.

Tags: