Nedēļas nogalē Polijā norisinājās kārtējais Eiropas čempionāta Ziemeļeiropas zonas posms EMX65 un EMX85 klasēs. Uz to bija devušies arī vairāki Latvijas pārstāvji, kuri godam aizstāvēja Latvijas motokrosa godu. EMX65 klasē […]

Rainers Žuks izcīna uzvaru Eiropas čempionāta Ziemeļu zonas posmā

Nedēļas nogalē Polijā norisinājās kārtējais Eiropas čempionāta Ziemeļeiropas zonas posms EMX65 un EMX85 klasēs. Uz to bija devušies arī vairāki Latvijas pārstāvji, kuri godam aizstāvēja Latvijas motokrosa godu.

EMX65 klasē dalību ņēma viens Latvijas pārstāvis – Kristers Krists Sūna. Kvalifikācijas braucienā Sūna 23 braucēju konkurencē ierindojās 5. vietā. Pirmajā braucienā Kristeram veicās vēl labāk un viņš izcīnīja 2. vietu, piekāpjoties vien sportistam no Baltkrievijas – Artjomam Sazanovecam. Otrais brauciens bija krietni grūtāks, jo startā piedzīvots masveida kritiens un līdz finišam Kristers spēja pakāpties līdz 7. vietai, bet ar to bija pietiekami, lai divu braucienu summā kāptu uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Čempionāta kopvērtējumā Sūna ieņem 9. vietu, bet 4. vietā atrodas Motosports RT komandas braucējs Kristiāns Freimanis, kurš šo posmu izlaida, jo jau bija iekrājis pietiekamu punktu daudzumu, lai varētu Polijas posmu izlaist. Atgādinām, ka labākie 10 no katras zonas izcīna iespēju piedalīties Eiropas čempionāta finālposmā Somijā.

EMX85 klasē dalību ņēma divi Motosports RT komandas pārstavji – Rainers Žuks un Ralfs Edgars Ozoliņš. Kvalifikācijas braucienā Žukam trešā vieta, Ozoliņam devītā. Pirmajā braucienā startu izdevās izcelt Raineram, un tas bija labs pamats cīņā par uzvaru. Žuks veica gandrīz izcilu braucienu un finišēja pirmais. Otrajā braucienā starts tik veiksmīgs neizdevās un Rainers aizbrauca kā piektais, taču brauciena laikā spēja apsteigt visus konkurentus un finišu atkal sasniedza kā pirmais – 13 sekundes ātrāk kā tuvākais sekotājs. Pārliecinoša uzvara Polijas posmā! Ozoliņš pirmajā braucienā pašās beigās piedzīvoja kritienu, un tas viņam neļāva ieņemt augstāku vietu par četrpadsmito. Otrais brauciens daudz veiksmīgāks un finišā 9. vieta. Posma kopvērtējumā Ralfam Edgaram 13. rezultāts. Pēc aizvadītiem četriem posmiem Rainers Žuks kopvērtējumā ieņem 3. vietu, Ralfs Edgars Ozoliņš 10. vietu, 11.pozīcijā Artjoms Trofimovs, bet pārējie Latvijas sportisti nav atrodami starp labākajiem divdesmit.

Rainers Žuks /Motosports RT/ Esmu ļoti priecīgs par izcīnīto uzvaru. Pirmajā braucienā padevās labs starts, un aizbraucu kā pirmais. Brauciena laikā neviens īpaši manu pozīciju neapdraudēja, un vinnēju visai pārliecinoši. Otrais brauciens bija grūtāks, jo no starta aizbraucu piektais, taču apdzinu visus konkurentus un izcīnīju dubultuzvaru. Trase bija visai izsista un ar lieliem lēcieniem, bet vēl grūtāku visu padarīja lielais karstums. Liels paldies firmai Autorepublikai, par atbalstu, kā arī paldies manai komandai Motosports RT – viss bija izdarīts ideāli, lai varētu uzvarēt. Motocikls darbojās perfekti un esmu ļoti priecīgs, ka tā viss notika.

Fīlips Kempelis /Motosports RT komandas vadītājs/Eiropas čempionātā Ziemeļu zonā atlicis vēl viens posms, kurš norisināsies šajā nedēļas nogalē Ukrainā. Bet, uz šīm sacensībām neplāno doties ne Rainers, ne Kristiāns, jo kā varam redzēt kopvērtējuma tabulā, tad Rainers ir jau nodrošinājis vietu starp labākajiem 10 savā zonā, savukārt Kristiāns, lai arī nav 100% nodrošinājis, tomēr ir visnotaļ stabilā pozīcijā, lai no TOP10 viņu neviens nevarētu izbīdīt. Ilgi domājām, kā rīkoties Ralfam, jo viņš šobrīd atrodas tieši uz robežas, un teorētiski vajadzētu doties uz Ukrainu, bet skaidri visiem ir zināms, kāda situācija ir šajā valstī, tādēļ uz doto brīdi šis jautājums vēl tiek izskatīts, bet komanda vairāk sliecas, ka tomēr izlaidīsim.
Eiropas čempionāta fināls norisināsies Somijā, šī gada 12./13. Jūlijā, kas notiks kopā ar MXGP un MX2 Pasaules čempionātu.

Tags: